Email
info@serdarborabayraktaroglu.com

Telefon
0532 500 05 80
Telefon
0212 219 00 12

Adres
Clinic SBB
Teşvikiye mah. Maçka Cad.

Erhan apt. No:16 Kat:2 D:5  Nişantaşı/Istanbul

Google Map

Sosyal Medya

Meme Estetiği Hakkında Herşey

  /  ESTETİK HABERLER   /  Plastik cerrahide yeni eğilimler

Plastik cerrahide yeni eğilimler

Plastik cerrahide yeni eğilimler

 

Dünya’da tıp teknolojisi hızla ilerliyor. Amerika ve İngiltere yapılan bilimsel çalışmalar ise hekimlere yol gösteriyor. Amerikan Plastik Cerrahi Derneği (ASPS) verilerine göre  2017 yılında kozmetik cerrahide 2016’ya göre %2 artış gösterdi.

 

 

Amerika’da 2017’de gerçekleştirilen yaklaşık 1,8 milyon kozmetik cerrahi işlemin en iyi 5’i şöyle:

Meme büyütme

Liposuction

Burun şekillendirme

Göz kapağı ameliyatı

Karın germe

Cerrahi olmayan ilk 5

 

2017’de gerçekleştirilen kozmetik minimal invaziv prosedür arasında ilk 5 sıra ise:

Botulinum Toksin Tip A

Yumuşak Doku Dolguları

Yumuşak Doku Dolguları

Kimyasal Soyma

Lazer Epilasyon

 

 

Meme Küçültme

Verilere göre 2017’de meme küçültme ameliyatlarında % 11 artış gerçekleştiği görülüyor.  Araştırmalar ameliyatlarda kadınların memelerinden memnun olmalarının en önemli sonuç olduğunu ortaya koyuyor. Çünkü bir kadının yaşam kalitesini olumlu yönde etkiliyor, hem fonksiyonel hem de estetik kaygıları gideriyor.

 

 

Karın Germe

Karın germe ameliyatları popüler kozmetik cerrahi işlemlerinden birisi olarak geçen yıl da kendisini gösterdi. Bazı hastalar tek başına diyet ve egzersiz yoluyla istedikleri sonuca ulaşamıyorlar. Yaş, gebelik ve belirgin kilo değişimleri hem cildi hem de alttaki kasları etkileyebiliyor. Bu durumda bir plastik cerrah sizin aşırı yağ ve cilt fazlalığınızı forma sokarak karın profilinizi geliştirir.

 

Vücut Şekillendirme

Günümüzde pekçok insan, yağ hücrelerini azaltmak için ultrason, radyo frekansı, kızılötesi ışık, vakum masajı ve enjekte edilebilir ilaç kullanarak vücudun farklı bölümlerini şekillendirmeyi tercih ediyor. Yağları gidermek ve cildi sıklaştırmak için kullanılan invaziv olmayan prosedürler, en hızlı büyüyen prosedür olan selülit tedavisi ile popülerlik kazanıyor. Bu tip uygulamalar geçen yıla göre yaklaşık% 20 arttı.

 

Post a Comment

You don't have permission to register