Email
info@serdarborabayraktaroglu.com

Telefon
0532 500 05 80
Telefon
0212 219 00 12

Adres
Clinic SBB
Teşvikiye mah. Maçka Cad.

Erhan apt. No:16 Kat:2 D:5  Nişantaşı/Istanbul

Google Map

Sosyal Medya

Meme Estetiği Hakkında Herşey

  /  ESTETİK HABERLER   /  Kendi Yağınız İle Güzelleşin

Kendi Yağınız İle Güzelleşin

Plastik cerrahi artık pek çok uygulamada kişinin kendi yağ hücrelerini kullanarak harikalar yaratıyor.

 

Yağ Enjeksiyonu Nedir?

Yağ enjeksiyonu vücudun yağ fazlalığı olan yerlerinden alınan yağların ihtiyaç duyulan yerlerde kullanılma işlemidir.

 

İlerleyen tıp teknolojisi bize yağ dokumuzdaki kök hücreleri ile vücuttaki bazı sorunları çözebileceğimizi gösterdi. Yağ dokusunun kök hücre zenginliği açısından kemik iliğinden bile yoğun olması sayesinde hem iyileştirici hem de onarıcı özelliği kullanılmaya başlandı.

 

Yağ Enjeksiyonu’nun riski var mıdır?

Kişinin kendisine ait kök hücreler risk içermez ve iyileştirici özelliğe sahiptir. Kök hücreler ile zenginleştirilmiş yağ enjeksiyonlarını farklı biçimlerde kullanılmaktadır.

 

Yağ Enjeksiyonu hangi bölgelerde uygulanır?

Doku kaybının olduğu, yaşlanmanın belirginleştiği yüz, boyun, dekolte ve eller gibi sarkma alanlarında yağ dokusunu destekleyici bir tedavidir. Ayrıca dokularda farklı nedenlerde oluşmuş deformasyonun iyileşmesini bu yolla sağlanabilir. Mesela bir kaza sonucu oluşan çökük alanların doğal haline kavuşmasını da bu enjeksiyonlar ile gidermek mümkün.

 

Yağ enjeksiyonuyla Meme Büyütme ve Dikleştirme ameliyatları yapılır mı?

Meme büyütme ameliyatlarında kök hücreden zenginleştirilmiş yağ uygulaması sıklıkla tercih edilen bir yöntemdir. Silikon implantlara alternatif olarak kullanılan yöntem  bazen de destek amaçlı tercih edilir. Meme dikleştirme ameliyatlarında yine daha doğal ve belirgin bir meme elde etmek için kök hücreden zengin yağ enjeksiyonları da kullanabilir. Böylece daha doğal ve estetik sonuçlar elde edilir.

 

Cerrahi uygulamalarda yağ enjeksiyonu nasıl kullanılır?

Özellikle kalça büyütme (popo estetiği) ameliyatlarında yağ enjeksiyonlarını yoğunluklu olarak kullanılmakta. Brezilya tarzı kalça ya da popo büyütme olarak söylenen Butt Lift uygulamalarında yağ enjeksiyonları tercih edilir. Hastanın karın ve bacak bölgesinden alınan yağlar buralarda değerlendiriliyor. Bu sayede bel oyuntusu belirginleştirilerek kalça dikleşiyor ve estetik bir siluet elde ediliyor.  Bunun yanında karın, bacak ve farklı bölgelerdeki sarkma ve şekil bozuklukları için yağ enjeksiyonları tercih ettiğimiz bir uygulama.

 

Yağ enjeksiyonları yüz bölgesinde nasıl kullanılır?

Yağ enjeksiyonları sıklıkla yüz bölgesinde gençleştirme ve sarkma karşıtı tedavi amacıyla kullanılır. Sarkan yanak hacmini, çökmüş orta yüzü yukarı doğru kaldırmak yağ enjeksiyonları ile etkili sonuçlar alınmasını sağlar. Bu işlem aynı zamanda cildin kalitesini arttırır.

 

 

Uygulamada kullanılan yağların bir ömrü var mı?

Yağ hücrelerimiz enjeksiyon yapıldıktan sonra ilk yıl belli bir oranda erimektedir. Ancak %60-80 oranında kalıcılığı gözlenmektedir. Kişinin yapısal özellikleri nedeniyle bu süre değişiklik gösterebilir. Uygulama sonrasında yağ hücrelerinin ömrünü yapılan kontroller ile takip edip gerekli hallerde tekrarlanır.

 

Yağ Enjeksiyonu ile Dolgu arasında ne fark vardır?

Kök hücreden zengin yağ enjeksiyonları aynı zamanda hacim verici, destekleyici ve iyileştiricidir. Yağ enjeksiyonunda hastanın kendi yağlarını alıp kök hücre ile zenginleştirip kullanılır. Dolgu uygulamaları ise laboratuvar ortamında üretilmiş insan kolajeninden oluşmaktadır. Yağ uygulamaları daha doğaldır. Ayrıca kişinin kendi vücudundan alınan yağlardan yapıldığı için alerjik reaksiyon riski olmadan güvenle kullanılabilmektedir.

Post a Comment

You don't have permission to register